Adnan Kamberi
Adnan Kamberi
Adnan Kamberi
  • Vendlindja:
  • Shkup
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Tetor 1983
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore tetovare
Adnan Kamberi është këngëtar i njohur. U lind me daten 06 Tetor 1983 ne Shkup. Shkollën fillore e kreu në Shkup dhe Austri, shkollën e gastronomisë në Salzburg të Austrisë, aty ku jetoi dhe veproi për 23 vite. Që nga mosha shumë e re, ka filluar të merret me muzikë. Në fillim të karrierës së tij ka filluar të këndojë disa zhangre të ndryshme si p.sh. rock dhe pop, por edhe me muzikën tonë të mirëfilltë shqipe.

Më datë 13 Maj 2010, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Më Fal". Me këtë këngë filloi karrierën e tij profesionale, ku formoi grupin e tij muzikor Maestro band.

Më datë 15 Dhjetor 2010, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Nuk E Meritoj".

Në vitin 2012, Adnan Kamberi publikon albumin "Niset Dasma"

Më datë 8 Dhjetor 2013, Adnan Kamberi & Agim Band publikojnë videoklipin "N'telefon Po T'humbin Valet".

Nga viti 2013 formoi grupin e tij muzikor Agim Band ku dominojn tregun e ahengjeve te ndryshme familjare neper gjitha trojet shqiptare.

Në vitin 2014, Adnan Kamberi publikon albumin "N'telefon Po T'humbin Valet"

Më datë 16 Mars 2016, Adnan Kamberi & Agim Band publikojnë videoklipin "Zoti Im Qka Po Ndodh Me Mu".

Më datë 7 Mars 2017, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Qaje Agim Qaje", në bashkëpunim me Agim Band.

Më datë 3 Maj 2017, Agim Band publikon videoklipin "Valle Ekspllozive", në bashkëpunim me Adnan Kamberi.

Më datë 20 Prill 2018, Agim Ajrullahu publikon videoklipin "Zemren Ja Fitova", në bashkëpunim me Adnan Kamberi.

Më datë 10 Prill 2019, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Bolla Lara Lara".

Më datë 12 Maj 2019, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Me Mungon".

Më datë 29 Janar 2020, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Cigare E Merzi". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 9 Prill 2020, Agim Band & Adnan Kamberi publikojnë videoklipin "Do You Love Me", në bashkëpunim me Vjollca Selimin. Muzika e këngës u punua nga Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 4 Shtator 2020, Adnan Kamberi & Eralda Jashari publikojnë videoklipin "Afer Meje".

Më datë 11 Korrik 2021, Agim Band & Adnan Kamberi publikojnë videoklipin "Dasmat Tona".

Më datë 18 Mars 2022, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Isha Në Vetmi".

Më datë 22 Shkurt 2023, Adnan Kamberi publikon videoklipin "Ne Gurbet E Kam Nje Vlla". Muzika e këngës u punua nga Emin Aliu, ndërsa teksti u shkrua nga Sami Aliu. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: isaki isaki  Komente 0