Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Gaxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  245
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Adrian Gaxha është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Adriani vjen nga nje familje prej 4 anetaresh, babai i tij Z.Emin, mamaja Zonja Suzana dhe vellai Dritoni-Adriani eshte femija i vogel. Adriani nis per here te pare te kendoje ne moshen 5 vjecare ku rregjistrohet ne shkolle te muzikes. Gjithashtu po 5 vjecar merr pjese ne nje festival per femije te quajtur Bilbilat e Pranveres. Adriani vazhdon te frekuentoje festivalet per femije deri ne moshen 16 vjecare. Adriani fitoi zemrat e publikut shqiptar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Eurovision

Ish-I dashuri i

Luana Vjollcës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

59 🔥Hitet (2011)

Brenduar (2010)

300 Godini (2008)

Thuaj Mamit (2004)

Luj, Luj, Luj (2003)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (5)

12
10
9
7
6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Shpat Kasapi

Seldi Qalliu

Kastro Zizo

Ermal Meta

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Elgit Doda

Bes Kallaku

Alban Skënderaj

Olen Cesari

Tags: Adrian Gaxha, Ardian Gaxha, Adrian Gagja, Adrijan Gadza


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet