Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 02-04-2016
  Adrian Gaxha nuk ka hezituar që të prezantojë më të dashurit e tij. Këngëtari i njohur shqiptar, në fotot e publikuara në rrjetet sociale duket se ka shfrytëzuar rastin për të treguar se ka dalë në pushim me më të dashurit e tij. Aty shihet vëllai i tij dhe prindërit prapa veturës, të gjithë të buzëqeshur dhe të lumtur me prezencën e njëri-tjetrit. Adrian Gaxha rrallë ka ekspozuar familjen e tij, duke qenë se ka qenë personazh i përfolur për lidhjet e tij dhe i spekuluar në shoubiz....

 • 29-02-2016
  Mësohet se Adrian Gaxha së fundmi nuk e ka edhe aq mirë punën me shëndetin, kjo pasi ia javën e ardhshme pritet ti nënshtrohet një operacioni në Spitalin e Shkupit. Mesa duket ai ka një problem me bajamet e tij ndaj dhe është i detyruar ti operojë pasi kjo është një nga shkaset që ai as nuk po mund të këndojë mirë kohëve të fundit. ...

 • 07-01-2016
  Adrian Gaxha është pa dyshim një nga producentët më të kërkuar për momentin, ai tashmë ka krijuar edhe label-in e tij të ri, pjesë e së cilit janë Floriani & Lindoni. E kur jemi te këta dy të fundit, në fund të muajit dhjetor ata na sollën bashkpunimin e tyre shumë interesant Asnihere e cila është pëlqyer shumë nga publiku. Se është pëlqyer nga publiku këtë e bëjnë të ditur edhe klikimet në youtube, pasi vetëm deri më tani kënga ka arritur hiq më pak se 1 milion klikime....
 • 24-10-2015
  Konsiderohet si treshja fantastike nga Maqedonia. Janë Adriani, Floriani dhe Lindoni që me këngët e tyre po vazhdojnë të jetë “in” në skenën muzikore shqiptare. Por duket se atyre nuk “ua mbanë shumë”. Në një fotografi të postuar në rrjetet sociale nga Jetmir Agaj, që të katërtit urinojnë në hapësirë publike. Jo vetëm që këtë punë nuk e kanë bërë në ndonjë skaj të rrugës, por krejt për “ledinë” dhe atë duke i ujitur disa pisha që i kanë përpara, transmeton Republika.info. Kujdes djema, këto akte janë të dënueshme dhe jo fort ...

 • 11-09-2015
  Edhe pak ditë kanë mbetur nga ndarja e çmimeve në spektaklin “Zhurma show”, i cili këtë vit vjen me ndryshim të emrit në “Zhurma Video Music Awards”. Sipas organizatorëve ky edicion, i cili është i 11-ti me radhë pritet të vijë me disa ndryshime, transmeton Telegrafi. Me ndërrimin e emrit kanë ndryshuar edhe çmimet, ndërsa mbrëmja do të përcillet me performanca premierë nga artistët besnik të këtij festivali. Duke ditur prurjet dhe krijimet muzikore këtë vit, kokurenca mes artistëve është mjaft e fortë. Ndër pretendentët kryesorë të këtij edicioni janë Lindon Berisha dhe Adrian Gaxha me hitin e tyre “Kalle” të pasuar nga k...
 • 21-07-2015
  “Kalle”, është kënga më e re e publikuar nga Adrian Gaxha në bashkëpunim me Lindon. A janë me të vërtete duke e ‘kallë’ kjo dyshe, këtë e dëshmon më së miri numri i madh i klikimeve e cila ka shkelur 4milionëshin, duke mos lënë anash edhe komentet e lexuesve të cilët e kanë konsideruar si hit të verës këtë këngë....

 • 29-06-2015
  Këngëtari Adrian Gaxha pak kohë më parë ka publikuar këngën e tij më të re Kalle të cilën e ka sjellë në duet me Lindon Berishën, një nga anëtarët më të ri të label-it të tij. Një këngë ritmike e verore siç di ta sjellë vetë Adriani duket se po i pëlqen mjaft shumë publikut, kjo pasi ajo ka arritur të grumbullojë plot 2.000.000 klikime në youtube. Këtë gjë e ka komfirmuar vetë Adriani nëpërmes një postimi të tij në rrjetin e tij social në Instagram....

 • 17-06-2015
  Adrian Gaxha thotë se pavarësisht angazhimeve të shumta, ai do të arrijë ta agjërojë Ramazanin. Gaxha është rikthyer në skenë së fundi me një duet me këngëtarin më të ri në skenën muzikore shqiptar, Lindon Berisha. Gjatë një interviste të fundit për radio Shkupin, Gaxha ka thënë se pavarësisht angazhimeve të shtuara këtë verë, qysh sonte ai do të fillojë agjërimin e Ramazanit. “Kemi disa xhirime këto ditë për disa mediume në Shqipëri, do të jemi të angazhuar shumë por do ia arrijmë të agjërojmë”, tha Adrian Gaxha....

 • 17-06-2015
  Si duket dyshja Adrian Gaxha & Floriani u konsumuan shumë, që pas sjelljes së disa projekteve muzikore dyshja filloi të mos ketë më edhe shumë sukses, jo të paktën me fluksin e klikimeve që patën marrë nga projekti i parë muzikor Ngjyra e kuqe. Por si duket dyshja e gjeti shumë shpejt ilaçin, ata fillimisht u ndanë për të sjellë secili veçmas nga një projekt, e së fundmi 2015-ta shënon një këngëtarë të ri në labelin e tyre. Ai është një djalë i cili quhet Lindon dhe vjen nga Maqedonia. Lindoni fillimisht publikoi një duet me...

 • 29-05-2015
  Këngëtari Adrijan Gaxha është aksidentuar sot në paradite. Makina e tij duke mjaft e dëmtuar teksa artisti është në gjendje të mirë shëndetësore. Prive.al iu sjell disa fotografi të veturës së Gaxhës pas aksidentit. Ndërkohë në planin muzikor shumë shpejt sjell projektin e ri....

 • 08-05-2015
  Këngëtari Adrian Gaxha nëpërmes rrjeteve të tij sociale Instagram & Facebook ka treguar për fansat e tij se ai është shumë i lidhur ngusht me qentë. Adriani mban disa qenë & mace në shtëpinë e tij në Shkup, ndërsa së fundmi ka postuar në Instagram një foto ku shihet me një qen të zi mjaft të rrezikshëm. E si duket, ky është qeni që mborn Adrian Gaxhen....

 • 05-05-2015
  Këngëtari dhe producenti i njohur shqiptar Adrian Gaxha, është duke përgatitur diçka të re për sezonin veror. Puna po kryhet në studion e tij private, ku Gaxha krijon këngë edhe për këngëtarë të tjerë. Megjithatë, Adrian Gaxha mendon se ka shumë inate në skenën muzikore shqiptare. ‘’Inate gjithmonë ka pasur dhe do të ketë dhe kjo nuk është e keqe, natyrisht kur ato janë pozitive, sepse inati të bën edhe më të fortë. Inatet duhet të shprehen me punë, por jo edhe me bllokime të këngëve dhe sharje’’. Adrian Gaxha thotë se kjo ka të...

 • 15-04-2015
  Këngëtari Adrian Gaxha edhe pse ka një kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikore në treg, ai është duke e shijuar mjaft shumë jetën e tij private, ai thekson gjithashtu se është single. Nëpërmes rrjeteve të tij sociale ai gjithashtu ka treguar se ka një marrëdhënie shumë të mirë me qentë, të cilët i quan shokë dhe i merr me vete kudo. Është përfolur kohëve të fundit se Adriani ka mbjellur flokët. Të shohim nëse në projektin e rradhës do të jetë me flokë....

 • 12-02-2015
  Këngëtari Adrian Gaxha ka postuar një fotografi në rrjetet sociale në të cilën shihet se është shumë i zbehur dhe tepër i lodhur dhe shkaktarë për këtë gjë është pagjumësia e cila ka ardhur nga angazhimet me koncerte të këngëtarit. Ai madje ka lënë një shkrim në këtë foto ku thotë se dikush nuk flen nga insomnia a dikush nga interneti. Adrianit i ka interesuar se ku bëjnë pjesë fansat e tij prandaj ai i ka pyetur ata se në cilën kategori hynë ata, tek insomnia apo të interneti....

 • 11-02-2015
  Është këngëtari më i ri në moshë në skenën muzikore që i këndon dashurisë. Florian Beqiri, sot është rritur edhe për një vit më shumë. Ai ka mbushur 15 vite jetë. Ndër urimet që ka marrë nga familjarët, shokët dhe fansat, më interesanti ishte ai i Adrian Gaxhës. Ky i fundit përmes një fotografie të improvizuar ku Floriani shihej me mustaqe, e ka uruar atë me fjalët ‘ket vit tu ritshin musteqet’....

 • 08-02-2015
  Kënduan disa duete por më në fund vendosën që secili të fillojë karrierën e tij solo. Janë këtë Adrian Gaxha & Floriani të cilët u bënë të famshëm falë hitit Ngjyra e kuqe. Edhe pse po këndojnë solo ata janë përsëri bashk dhe nuk e kanë humbur miqësinë e tyre. Së fundmi ata kanë postuar një foto ku shihen së bashku në aeroport pas mbajtjes së një koncerti....

 • 24-12-2014
  Këngëtari i njohur nga Shkupi Adrian Gaxha ka postuar një foto në Instagram ku tregonte se ishte duke pritur në aeroportin e Vienës. Ai është lodhur aq shumë në pritje sa që kishte vendosur edhe të pushonte pak mbi një nga divanet. Në mbishkrimin e fotos ai kishte shkruar: Pritja naeroport..minuta shendrrohet ne or Ora shendrrohet ne dit...

 • 23-12-2014
  Ashtu sic ishte reklamuar edhe më parë dyshja e suksesshme e muzikës shqiptare Adrian Gaxha dhe Floriani do të udhëtojnë drejt Amerikës për të kënduar në festën e Krishtlindjeve. Një lajm që ishtë 100 përqind i sajuar se sikur Adrijani dhe Floriani nuk do të mund të ishin aty, e ka hedhur poshtë edhe vetë organizatori i ‘Albis Party’ z. Naser Nika, madje duke treguar edhe vizat që u janë bërë artistëve për këtë mbrëmje të madhe. Kështu që të gjithë fansat e tyre që ndodhën në Amerikë mund ti drejtohen kësaj mbrëmje për tu argëtuar jo ...

 • 03-11-2014
  Duket se po i ecin punët mjaft mirë këngëtarit shkupjan Adrian Gaxha. Përveq projekteve muzikore që solli këtë vit ai arriti të hapë edhe lokalin e tij Gaxha's Bar në Çarshinë e vjetër në Shkup. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/32803 Ajo çfarë duket se i mungon Adrianit dhe se nuk e kënaq shumë atë, janë format e tij trupore të cilat ai i dëshiron ti zhvillojë më tepër. Këtë punë duket se e ka marrë serizosht, pasi ai i është përkushtuar tepër fitnesit, madje ka marrë si ndihmës edhe një tr...

 • 09-10-2014
  Gaxha's bar është hapur para disa muajsh në emër të këngëtarit Adrian gaxha në Çarshinë e Vjetër në Shkup. Por është përfolur kohës së fundit për disa probleme. Gaxha's Bar është një lokal në të cilin këndohet edhe muzikë live dhe me festen e Kurban bajramit, si mysafir special ishte i ftuar këngëtari Sinan Hoxha. Sipas burimeve disa persona mbi moshën 20 vjeçare janë munduar të hyjnë pa pagesë në mbrëmje dhe si pasojë ka plasur sherri duke shkatërruar gjithçka. Me rastin po merren edhe masat policore në Shkup....

 • 01-10-2014
  Këngëtari shkupjan Adrian gaxha nuk i ka kursyer disa fjalë të mira për modelen e njohur kosovare Morena Tarakun. Duket se atij i pëlqen shumë ajo, përderisa ai kujdeset që ti kushtojë edhe një status në rrjetin e tij social në twitter. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29308 “She's classy fabulous debil”, (Ajo ka klas dhe është e mahnitshme) - ka qenë mbishkrimi i këngëtarit në rrjetin e tij social në twitter. edhe pse këngëtarët tanë nuk shquhen për lavdata të njëri tjetrit, duket se Adriani...

 • 23-09-2014
  Këngëtari Adrian Gaxha mesa duket kohëve të fundit është në fromë mjaft të mirë trupore. Nga fotot e postuara në rrjetin e tij social në instagram kemi parë se ai gëzon një fizik të shkëlqyer. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/14891 Arsyeja që sipas këngëtarit e bënë të ketë snjë trup perfekt është palestra, të cilin ai e viziton mjaft shpesh si dhe të ushqyerit të shëndetshëm. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29311 Adrianin ka kohë që se kemi parë me...

 • 27-06-2014
  Adrian Gaxha dhe Floriani, këngëtarë të disa këngëve shumë të suksesshme, duket se kanë vendosur të vazhdojnë me projektet solo. Edhe pse ata nuk po “ndahen”, këngëtarët tashmë të pandalshëm kanë vendosur që edhe të provojnë projekte solo. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29311 Një prej yjeve të pop muzikës, Adriani, tha për Express në KTV se ai dhe Floriani do të provojnë karriera solo. Këngëtarët nuk përjashtuan as pjesëmarrjen në festivale....

 • 16-06-2014
  Dyshja ka publikuar këngën me titull “Oj ti qik” të realizuar nga Entermedia. Kenga është paksa më ndryshe nga ajo çfarë ne jemi mësuar të degjojmë nga Adrian Gaxha dhe Floriani i vogël. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/29308 Ardiani në një intervistë dhënë RTV21 ka zbuluar edhe planet e reja rreth projekteve të dyshes tashme të famshmë, ku në këtë shtator pritet “Ngjyra e Kuqe” me pjësë të tretë. Ardiani shtoi se kjo pjese do të jetë edhe fundi i “seris” së kësaj kënge. h...

 • 11-04-2014
  Këngëtari i njohur nga Shkupi, Adrian Gaxha përveç angazhimeve të shumta që paralajmëron në faqet e tij zyrtare nëpër rrjete sociale, ai ndan kohë edhe për ndonjë thënie apo fjalë të urtë. Së fundmi këngëtari duket se është frymëzuar nga reklama tajlandeze e e mësiperme dhe i drejtohet fansave që ka në rrjetin tij social Instagram. Këngëtari ka këshilluar se të ndihmosh dikë është ndjenja më e mirë njerëzore. “Nëse je njeri i mirë dhe ndihmon. Nëse ushqimin e fundit ia jep ati që është i uritur dhe nëse paren e fundit që e ke...

 • 23-03-2014
  Pas shumë vitesh e pranoj se edhe po të më thonin të martohem përsëri do e merja Suzen. Të më durojë mua me gjithë atë temperament, me dinamikë të jetës, nuk do kishte mundur askush përpos Suzes, kështu e fillon rrëfimin e tij mbi martesën shumë vjecare, Emini babai i këngëtarit të njohur Adrian Gaxha. Me bashkëshorten e tij Suzen, janë në martesë më shumë se 37 vite dhe nga kjo dashuri kanë dy djem, Dritonin dhe Adrianin. Fat i tyre ka qenë takimi në bibliotekën universitare. U dashurova tek ajo sapo e pash. Ishte femra e parë ...

 • 11-01-2014
  Këngëtari i njohur shqiptar, Adrian Gaxha, ka folur për preferencat e tij më bizare në një intervistë së fundmi, ku krahas faktit se nuk është homofobik, ka pranuar se i pëlqejnë femrat kosovare. Adrian Gaxha ka deklaruar për emisionin Prive disa prej preferencave të tij kryesore në jetën private. Ai ka pohuar se Adidas e zgjedh para Nikes, pasi që brendi i njohur botëror është edhe sponsor i tij, teksa e konsideroi veten aspak mendjmadh karshi publikut dhe kolegëve tjerë të estradës. Në pyetjen se nëse i pëlqejnë më shumë f...

 • 24-12-2013
  Vetëm pak ditë pasi ka publikuar këngën e tij më të re “Welcome to Prishtina” në bashkëpunim me Florianin e vogël dhe reperin Skivi Skillz, këngëtari Adrian Gaxha në një bisedë për radio dukagjinin u shpreh shumë i kënaqur për këtë këngë, ashtu sikurse me sukseset që ka arritur gjatë këtij viti, duke u shprehur se bashkëpunimi me Florianin ishte në dobi të të dyja palëve. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/23492 Mes tjerash këngëtari shkupjan foli edhe për estradën shqiptare në përgjithësi por,...

 • 16-12-2013
  “Welcome to Prishtina”, kështu quhet kënga e cila sapo ka ardhur me një video të bukur kënduar nga artistët Adrian Gaxha, Floriani dhe Skivi. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/23492 Kenga eshte shume ritmike në stilin e dy hiteve të sjellja nga dyshja më parë. Jo vetem Skivi që jeton në Prishtinë, por edhe Adriani dhe Floriani, sipas videos dhe tekstit, janë të dashuriar shumë pas Prishtinës. Secili nga tre këngëtarët këndon në stilin e tij dhe bashkë del një këngë shumë e mirë. ...

 • 14-08-2013
  Falë 'Ngjyrës së kuqe dhe më pas vazhdimit të këtij hiti me një tjetër ' Me zemër', ata sikur janë bërë tashmë një dyshe shumë e përzemërt nga publiku dhe i ftojnë ngado. Për natën e Fitër Bajramit Adrijan Gaxha dhe Florian Beqiri kanë qenë të ftuar në një club të njohur në qytetin e Prizrenit ku edhe para daljes në publik ata kanë nisur të bëjme prova dhe nxehje. Ja ku e shohim këngëtarin në këtë foto që ia thotë shumë mirë edhe kërcimit që ngrihet më këmbë lart e ndërsa Floriani i vogël i jep të pijë ujë duke krijuar një moment hu...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017