A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Njeriu Që Su Bë Dot Dallendyshe

A sikur të kisha një palë nga ato llastiqet,
ti gjuaja, ti bija me to egoizmit njerëzor,
që vishet aq bukur ditën që pret dallendyshet,
dhe kujtohet për to, kur ikin në shtator.

- poem written by Adrian Llanaj


- Submitted by Futuro3000 -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019