Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ma Morri Mendjen Përfare

Rash në sevda me një grua
që shkon e vjen rrugës tonë,
vishet thjesht flokët lëshuar
askujt si flet kur kalonë.

Seç ka një krenari në të
që të bënë të fluturosh,
ajo lule s'është e askujt
dhe prap njeri se ka dot.

Çfarë mrekullie është ajo femër
e sodis kudo që shkonë,
ma morri mendjen përfare
vdeksha unë pa më kupton.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente 0