Adrian Llanaj Poezi
Adrian Llanaj

Bariu Andromeda Dhe Hëna

Në mbrëmje stanit në mal
Bariu mes yjeve shkonte
ngulur syt në Andromedë
ushqimin e qëne te çonte
ashtu krejt i ngazëllyer
dritat e saj vështronte..
ca re të bardha
ja fshehën Hënën...
mes shelgjesh te urinonte
dreq o punë bërtit Bariu
u ndez dhe kjo kurva sonte.

- Poezi nga Adrian Llanaj


- U dërgua nga Futuro3000 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0