A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adrian Lulgjuraj
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Adrian Lulgjuraj is a popular singer. Adrian Lulgjuraj vjen nga Ulqini, Mali i Zi dhe është një këngëtar i netëve live në Tirane.

Në Qershor 2011, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Te Mori Nje Det", nje kenge e cila shkoi deri ne cerefinale ku u interpretua live ne Rewind.

Në Maj 2012, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Evuloj".

Në Dhjetor 2012, Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko fitojnë Festivalin e 51-të në RTSH me këngën "Identitet". Ata përfaqesuan Shqipërinë në Eurovision.

Në Dhjetor 2015, Adrian Lulgjuraj merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Jeto Dhe ëndërro".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Eurovision

(Contestant)


More news about Adrian Lulgjuraj »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019