Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Adrian Lulgjuraj - Jeto Dhe Ëndërro  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/12/2015

2015-12-25T21:16:05

Muzika & Teksti:

Adrian Lulgjuraj

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH
Në pasqyrën e vetmisë,
Sonte pashë, sytë e ty
Dhe ti ndihësh, njësoj si unë,

Tani çdo ditë, mes nesh,
Zhgënjimi rri, e flet,
Bota duket , ndonjëherë pa jetë,

Na duhet, një zë të na zgjojë,
ëndrra e jonë, të jetoj..

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,
Jo mos e ndal ti ecjen,
Si zgjarr ndize shpresën,
Dhe vazhdo, jeto dhe ëndërro

Hapi krahët dhe një herë,
Dashuro çdo gjë që ke,
Se e ardhmja jemi ne..

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,

Jo mos e ndal buzëqeshjen,
Vrapo në të nesërmen,
Dhe jeto, jeto dhe ëndërro,
Jo mos e ndal ti ecjen,
Si zgjarr ndize shpresën,
Dhe vazhdo, jeto dhe ëndërro


Më Shumë Këngë Nga Adrian Lulgjuraj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet