Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Rusta - Jam Ai Lyps Jam Ai Mbret Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Thon Lindja është vetëm gënjim
dhe se vdekja është fillim
thon sexi është krim
edhe jeta trillim
e dashurija mashtrim

Në pranvere ne u njoftuam
Gjat tërë veres ne nuk u pam
në vjesht u afruam dhe u bashkuam
dhe në dimer u ndam

Jam ai lyps s'jam ai mbret
jam ai qe Dashuri pret
çdo Stin e çdoo vjet për dit e për net
jam ai qe emrin tend thërret
e sot un pijem, dehem e nisem e kthehem
kujtimet përdit më trazojne
sot përkulem e ngritem e falem e shitem,e shumehere me huazojne
Kënga që unë këndoj
lus Zotin ty mos të lëndojne
unë u linda per ty ti u linde për mu
pa ty nuk muj me jetu

Në vehte fëmis i buron
Kengë e re që në mua gufon
Lulet lulëzojne e zogjët fluturojn
Së bashku me mua kendojnë

Ref:
Jam ai lyps s'jam ai mbret
Jam ai qe dashuri pret
çdo Stin e çdoo vjet për dit e për net
jam ai qe emrin tend thërret
e sot une pij e dehem e nisem e kthehem
kujtimet përdit më trazojn
sot përkulem e ngritem e falem e shitem, e shumehere me huazojne
Kënga që unë këndoj
lus Zotin ty mos të lëndojne
unë u linda per ty ti u linde për mu
pa ty nuk muj me jetu


Ky tekst u dërgua nga Aulona- Lonna   Miral

Adrian Rusta - Jam Ai Lyps Jam Ai Mbret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Ai Lyps Jam Ai Mbret".
3. Video është e këngës "Jam Ai Lyps Jam Ai Mbret", por nuk këndohet nga Adrian Rusta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardijan Rusta:


Komente 1