Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Rusta - Engjujt E Dijne Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nen kembet tua,
do t’a shtroja qjellin,
xhan, ti si nji zog t’fluturosh,
ne syt’ e tua do t’fundosja djellin,
ne vend te tij, t’me rrezatosh.
Yje do t’thurja ne floket e tua,
drit’ te kesh kudo qe t’udhtosh’,
e sa per mua, mjafton te me thuash,
ku do te jesh, nuk do t’me harrosh.

Tash engjujt’ e dijne se,
syt’ e tu me vaj i kujtoj’,
mij’ra her’ me shum’ me dhimbsesh,
isha un’ ai qe t’lendoj,
shpirt’ tash engjujt’ e dijn’ se,
syt’ e tu me vaj i kujtoj’,
mij’ra her’ me shum’ me dhimbsesh,
isha un’ ai qe t’lendoj.

Si trendefil, qe nuk ka pa gjemba,
as pa melodi, nuk ka keng’,
as dashuri, jo jo nuk ka pa brenga,
as poezi pa frym’zimin tend.


Adrian Rusta - Engjujt E Dijne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjujt E Dijne".
3. Video është e këngës "Engjujt E Dijne", por nuk këndohet nga Adrian Rusta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardijan Rusta:


Komente 0