Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adrian Rusta - Peje Ti Je Shpirti Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa her’ qe me bie ne mend,
Pej’ o i buk’ri vend,
kutjimet ti mu’ mi ngjall’,
te ti un’ kthehem me mall’,
e ti si gjyshja qe pret,
pa durim nipin e vet’,
amel e th’rret emrin tim,
Pej’, o qyteti im,
Pej’, o qyteti,
Pej’, o qyteti im.

Ashtu si ishe dikur,
si gur’ i çmushem i rrall’,
je edhe sot si piktur’,
e bukur si ne perrall’,
parqet sa her’ i kujtoj’,
femijun ne mua e zgjojn’,
sa her’ nga gryka shikoj’,
lotet ne sy me pikojn’,
lotet ne sy me pikojn’,
lotet ne sy me pikojn’.

Si dallendysha folen’,
ty t’kam un t’vetmin strehim,
prehjen tek ti un’ e gjej,
si ne gezim e ne pik’llim,
frym’zim im i pashtjerr’t,
do t’jesh ti deri n’amshim,
ty te kendoj’ dhe ket’ her’,
Pej’, ti je shpirti im,
Pej’, ti je shpirti im,
Pej’, ti je shpirti im,
Pej’, ti je shpirti im.


Adrian Rusta - Peje Ti Je Shpirti Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peje Ti Je Shpirti Im".
3. Video është e këngës "Peje Ti Je Shpirti Im", por nuk këndohet nga Adrian Rusta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardijan Rusta:


Komente 0