Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Ceka & Kozma Dushi - Takim Pas Vitesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndrra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohemi me mall

Mblidhen shokët dhe tregojnë
për qytetin ne rini
ndërsa flasin kaq pak fjalë
kanë kaq shumë dashuri

Ref.

Ti më jep adresen tende shok
që pranë te të kem
ti adresn time shok i dashur
ja ku e ke

Nuk jemi më student
kujtimet ndezur përherë
i mbajmë shoqe dhe shokë
kudo nëpër atdhe

*

Është kjo mbrëmje kaq e ngrohtë
na ndez ëndërra të mëdha
ja ku vijnë me radhë shokët
pas kaq vitesh takohen me mall

Do kalojnë vitet prapë
zbardhi thinja aty-këtu
o moj jetë na do te jemi
përgjithmonë nxënsitë e tu

Ref...


Ky tekst u dërgua nga Idriz Ismajli


Nuk kemi video për këtë këngë.
Adriana Ceka & Kozma Dushi - Takim Pas Vitesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Takim Pas Vitesh".
3. Video është e këngës "Takim Pas Vitesh", por nuk këndohet nga Adriana Ceka & Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:


Komente 0