Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adriana Ceko & Muharrem Herri - Lulet E Dasmës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet E Dasmës".
3. Video është e këngës "Lulet E Dasmës", por nuk këndohet nga Adriana Ceko & Muharrem Herri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adriana Ceko & Muharrem Herri - Lulet E Dasmës  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 18-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Muharrem Herri

01/12/1979

1979-11-30T23:00:00+00:00Një ditë të thoshja: A e mban mend?, E mban mend?
Lulet që çelin kanë emrin tënd, emrin tënd,
Dhe unë të flisja plot dritë në sy
Lule çeli jeta për ne të dy.

Ja k'të të dielë e pritëm shumë, e pritëm shumë,
Një tufë me lule të solla unë, të solla unë.
Për lumturinë flet kjo buqetë
Dhe për rrugët që bashkë do çajmë në jetë.

Do vijnë ditë të tjera,
Por në mes nesh e diela
E re do mbetet përgjithmonë në jetën tonë.

Me dashuri për tokën,
Me dashuri për jetën,
Kjo koha jonë ne do përgjithmonë.


Manushaqja

Muzika Tonin Tërshana
Kënduar në një nga anketat muzikore të vitit 1981.

Me mall e brengë Naimi të këndoi:
"Manushaqe, pse s'ngre kryet përpjetë?"
Dhimbjen e thellë që nga zemra pikoi,
Pen' e artë erdhi përmbi fletë.

Shkuan vitet ti çele petalet
Të bukura si ëndrat për liri,
Bisqet e tua u ngjitën lart në male,
Bisqet lëshuan filiza të rinj.

Rrënjët e tua gjaku ynë jan'
Shum' shtrëngata frynë dhe nuk të shkulën dot,
Moj manushaqe ngarkuar me petale
Ti je lulja e bukur dhe me plot aromë.


Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet