Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Ceka & Kozma Dushi - Dasem Ne Diten E Lirise Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuses ballin zbukuron
ylli i kuq i partizanit
zbritëm tok ne bashkë me lirinë
dritën e saj në sy e mbanim.

Më dhe një tufë lule
ku shkëlqente rreze mali
lidhur kryet pas pushkës,
lidhur idealit

plot me lirinë fashuam
ne zemrat tona
rrënjat aty i ka kjo dashuria jonë

si dhe shokët tanë sot,
atë ditë të bardhë kujtojmë
si ne dhe dasmën tonë
gjithë brezat do t’i festojmë

rrudhat ballin na mbulojnë
po në zemra kemi zjarr
ecim rrugës dritëplotë
ecin brezat krahpërkrah

dhe gëzojnë zemrat plot nipër edhe mbesa

plot me lirinë fashuam
ne zemrat tona
rrënjat aty i ka kjo dashuria jonë

si dhe shokët tanë sot,
atë ditë të bardhë kujtojmë
si ne dhe dasmën tonë
gjithë brezat do t’i festojmë

Ky tekst u dërgua nga Elsa


Nuk kemi video për këtë këngë.


Featuring: Kozma Dushi
Publikimi: 01/12/1978
Festivali: Festivali i 17-të në RTSH


Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:


Komente 0


Adriana Ceka & Kozma Dushi - Dasem Ne Diten E Lirise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasem Ne Diten E Lirise".
3. Video është e këngës "Dasem Ne Diten E Lirise", por nuk këndohet nga Adriana Ceka & Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.