Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Adriana Ceka & Ylli Çiftja - Sa Lule Çel Pranvera

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Lule Çel Pranvera".
3. Video është e këngës "Sa Lule Çel Pranvera", por nuk këndohet nga Adriana Ceka & Ylli Çiftja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adriana Ceka & Ylli Çiftja - Sa Lule Çel Pranvera  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 16-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Ylli Çiftja

01/12/1977

1977-11-30T23:00:00+00:00Zemra ime rreh qysh atëherë
kur u njohëm bashkë në aksion
këngës kur ia the
me njëherë pranvera lulëzon

lulet e dashurisë s’i shkund dot era
është e përjetshme në atdheun tonë pranvera

o sa ëmbël sa bukur çel pranvera
më të bukurat lule, i çel kjo dashuria

këngë të shtrenjta ndër ara ndër miniera
në rrugë të jetës gjithmonë ne marshonim
këngë të shtrenjta ndër ara ndër miniera
në rrugë të jetës gjithmonë ne marshonim

unë e lumtur jam, se në kohën e partisë jetoj
ty kur pranë të kam nis furtunës eci punoj
jam i lumtur, diell për ne partia
s’ka vend më të bukur se Shqipëria

o sa ëmbël sa bukur çel pranvera
më të bukurat lule, i çel kjo dashuria

këngë të shtrenjta ndër ara ndër miniera
në rrugë të jetës gjithmonë ne marshonim
këngë të shtrenjta ndër ara ndër miniera
në rrugë të jetës gjithmonë ne marshonim.


Ky tekst u dërgua nga Elsa
Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet