Adriana Koreta
Adriana Koreta

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Adriana Koreta është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore vlonjate. Këngëtarja vlonjate, Adriana Koreta, ka studiuar për kanto në Greqi. Ajo ka jetuar shumë vite jashtë vendit, por këngët dhe zëri i saj i ëmbël ka bërë që të ketë adhurues kudo. Ajo i këndon patriotizmit, bukurisë së vendit, dashurisë. Adriana ka realizuar disa albume muzikore duke bërë për vete shumë fansa. Më datë 22 Tetor 2008, Adriana Koreta publikon videoklipin "Cpo Qendis Moj Marigo". Më datë 18 Prill 2012, Adriana Koreta publikon vide...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 8