Adriana Koreta
Adriana Koreta
Adriana Koreta
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore vlonjate
Adriana Koreta është këngëtare e njohur. Këngëtarja vlonjate, Adriana Koreta, ka studiuar për kanto në Greqi. Ajo ka jetuar shumë vite jashtë vendit, por këngët dhe zëri i saj i ëmbël ka bërë që të ketë adhurues kudo. Ajo i këndon patriotizmit, bukurisë së vendit, dashurisë. Adriana ka realizuar disa albume muzikore duke bërë për vete shumë fansa.

Më datë 22 Tetor 2008, Adriana Koreta publikon videoklipin "Cpo Qendis Moj Marigo".

Më datë 18 Prill 2012, Adriana Koreta publikon videoklipin "Buzet E Nxeta". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master.

Më datë 21 Korrik 2013, Adriana Koreta publikon videoklipin "Nata E Madhe".

Më datë 1 Gusht 2013, Paro & Adriana Koreta publikojnë videoklipin "Amanet Bije".

Më datë 13 Mars 2017, Adriana Koreta publikon videoklipin "Dashni E Vjeter".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 7