Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Koreta - Nata E Madhe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hidhe nuse hidhe
Vallen lehte lehte
Hidhe nuse hidhe
Se te ka lezete

Ky fustani bardhe
Sa hije te paska
Vallja o moj vallja
Sa shume qe te dashka

Sonte ne naten e madhe
Te mbusha njezet behare
Do dal me vello ne valle
Do dal dhe do ta fund fare

Sonte ne naten e madhe
Te mbusha njezet behare
Do dal me vello ne valle
Do dal dhe do ta tund fare

Ref
Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Djalo mos ma ki lloine
Mbaja valles terezine
Mos mendo per djalerine
Po digje ne kembe shaminë

Djalo mos ma ki lloine
Mbaja valles terezine
Mos mendo per djalerine
Po digje ne kembe shamine

Hidhe vallen lehte lehte
Si ta kerkuar vete
Dhe vallja qe lidh dy vete
Vjec nje here lidhet ne jete

Hidhe vallen lehte lehte
Si kam kerkuar vete
Dhe vallja qe lidh dy vete
Vec nje here lidhet ne jete

Ref
Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Sonte do ta bej zakone
Do ta hedh gjer ne mengjese
Dhe zoti qe na bashkone
Ne valle me ne te zbrese

Sonte do ta bej zakone
Do ta hedh gjer ne mengjese
Dhe zoti qe na bashkone
Ne valle me ne te zbrese

Ref
Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

...

Ref
Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise

Sonte nata eshte e imja
Nate e bardhe e nuserise
E neser djalo eshte e jotja
Nate e pare e dhenderise


Ky tekst u dërgua nga Rikardo Shani

Adriana Koreta - Nata E Madhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nata E Madhe".
3. Video është e këngës "Nata E Madhe", por nuk këndohet nga Adriana Koreta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adriana Koreta:


Komente 0