Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriano Rama
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 3 Nentor 1992
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39
Këndon kryesisht: pop

Adriano Rama është këngëtar i njohur. Ai është githashtu autor këngësh e producent dhe ka treguar interes në muzikë që në moshën 15 vjeçare. Pasi u njoh me botën e artit filloi të eksperimentonte edhe në produksion ku pasioni i tij u bë shumë shpejt muzika elektronike.

Ekspozimi i tij fillestar erdhi nga një remix të bërë për Era Istrefin (E dehun) me alias (Kreizler).

Më datë 15 Shtator 2017, Adriano & Toquel publikojnë videoklipin "Poppa Bottle", këngë të cilën ai e shkroi dhe prodhoi.

Në Tetor 2017, Adriano merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Darling".

Më datë 27 Qershor 2018, Adriano publikon videoklipin "Nale", e cila la një përshtypje vërtet të mirë për publikun shqiptar.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet