Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Adriatik Asllani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
BIOGRAFIA: Adriatik Asllani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Adriatik Asllani lindi në një fshat të vogël ferizajas. Qysh nga mosha 8 vjeçare shkoi ne Ferizaj ku dotë mësoj në shkollën e talentave muzikor, ku bëhet antar i korrit të fëmijëve të Ferizajit. Në këtë shkollë ai qendri deri në moshën 17 vjeçare, ku pas përfundimit të shkollimit ai dotë veprojë si muzikant i pavarur.Ka mbaruar shkollen e mesme te muzikes ne Ferizaj kurse studimet i mbaroi per mjeksi -gjinekologji -pediatri. Krahas profesionit si...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Facebook

Fanpage

Shto profile

zyrtareLive 2016 (2016)

O Sa Mire Me Qika (2014)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Laurant Halimi

Hala Osmanollaj

Merki Buduri

Shqiprim Sylejmani

Sovran Olluri

Pleurant Aliti (Landi)

Liridon Vllahiu

Sacrifice

Herolind Ramabaja

Bujaa


Tags: Adriatik Asllani

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet