A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Adriatik Lota

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Adriatik Lota është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore qytetare dhe popullore dasmash. Me muzike fillon te mirret qe nga mosha 8 vjeçare, ku me pas vazhdon shkollen e mesme per muzike, kryesisht klarinet. Shkolla e mesme i ndihmon qe ai te behet nje mjeshter i madh i klarinetes, ku dhe sot eshte nder me te dalluarit per veprimtarine dhe talentin e tij. Eshte i martuar dhe ka nje djale e nje vajze. Më datë 11 Dhjetor 2008, Adriatik Lota publikon videoklipin "E Lezetshme". Ne vitin 2010 editon albumin "Dashuri e humbur", i cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Besjan Gashi

Dardan Aliu

Faruk Visoka

Izi

Afrim Uka

Nexhat Vitia

Nani-Style

Toni

Driton Sopa

Prince Double H


Tags: Adriatik Lota, Tiki

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019