Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriatik Lota
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 42 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Gusht 1978
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Adriatik Lota është këngëtar i njohur. Me muzike fillon te mirret qe nga mosha 8 vjeçare, ku me pas vazhdon shkollen e mesme per muzike, kryesisht klarinet. Shkolla e mesme i ndihmon qe ai te behet nje mjeshter i madh i klarinetes, ku dhe sot eshte nder me te dalluarit per veprimtarine dhe talentin e tij. Eshte i martuar dhe ka nje djale e nje vajze.

Më datë 11 Dhjetor 2008, Adriatik Lota publikon videoklipin "E Lezetshme".

Ne vitin 2010 editon albumin "Dashuri e humbur", i cili u mireprit nga mbare publiku.

Në vitin 2017, Adriatik Lota publikon albumin "Live 2017".

Më datë 7 Mars 2019, Adriatik Lota publikon videoklipin "Une Prap Te Dua".

Më datë 12 Qershor 2020, Adriatik Lota publikon videoklipin "Ah Gurbet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë KomentLajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Adriatik Lota »


Komente mbi këtë artist