Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Me Lote Ne Sy

Me lotë në sy e shikonte
foton ai.
Ajo nuk ishte aty më,
kishte ndryshuar çdo gjë.

E kishte menduar jetën
ndryshe ai më mirë,
porse pa thiun si e quante
ishte sërish vështirë.

Se ajo tjetra nënë
fëmijëve s'u bëhëj.
E për imtësira me ata
edhe me fjalë zëhej.

E mendonte ai gabimin
që i përbashkët ishte.
Më kot tjetrën ishte munduar
për fëmijë nënë të e kishte.

Sepse ajo ishte e huaj
për ata që vetë s'i kishte lindur.
E huaj kishte ardhë tek ata,
dhe se nuk ishte e huaj
askënd s'e kishte bindur.

- poezi nga Aferdita Beçiri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  19

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet