Tema: Poezi Për Atdheun


Thyerja E Magjise

E pashe nje enderr
e cila rrugen ma qeli
te dal pas horizontit
ku fshehej dielli

Kur zbrita nga rete
dhe trollin e preka
zera te pakuptueshem perreth
me zgjuan dhe magjine e rrenuan.

Porse kur serish u ktheva
magjia u ngjall,
porse me tha: hapi syte
te enderrosh serish...

E di se enderra
tjeter eshte
porse nga magjia
e as nga dashuria nuk
ndahem asesi

- Poezi nga Aferdita Beqiri


- U dërgua nga Aferdita Beqiri -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0