Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  749
 • Vendlindja:
 • Drenicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 41 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Aferdita Demaku është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Afërdita Demaku kendon kengen e mirefillte shqipe me shume zemer. Nga tere krijimtaria e saj, ajo lirisht mund te konsiderohet kengetare e muzikes folklorike, e muzikes patriotike, muzikes popullore, dhe muzikes popullore moderne. Lindi ne Abri te Eperme te Drenices. Ne skene eshte paraqitur qe prej viteve te '90,si femije i talentuar dhe eshte shperblyer me vendin e pare, kudo mori pjese neper Festivale kenge te filloristeve, por edhe si antare ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nëna e

Dona Janovës

Nëna e

Pimi Janovës

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

34 🔥Po Vjen Nusja (2018)

Larg Vendlindjes (2018)

Per Dasmen Tuaj (2017)

Kanagjegji Im (2017)

Lotë Dashurie (2016)

Kenge Shpirti (2015)

Erdhi Rasti (2014)

Sfida Ime (2013)

Dashnor Pa Dashuri (2012)

Kokan Mbledh Qikat Per Qef (2011)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

8
10
7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Yllka Kuqi

Leonora Jakupi

Edona Llalloshi

Arta Bajrami

Ryva Kajtazi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Tags: Aferdita Demaku, Aferdita Dermaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet