Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Aferdita Demaku - Gurbetqari Im  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  13

Komente

Asnjë Koment

12/06/2008

2008-06-11T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Gurbetqari Im"

Pjesëmarrëse në

Polifest 2008
eshte moment shume i veshtir
kur po me thua lamtumir
po largohesh
si vale deti po na ndan
i shkret gurbeti

afrohu afrohu tash
te jemi bashk
edhe ket cast
ti po shkon e une po mbes
por dashuria per ty nuk vdes

lamtumir oj dashuri
fshimi lotet lotet n'sy
lamtumir gurbetqari im
pa ty skam fest as gezim

eshte moment qe e kam prit
me unaze t'me vish nje dite
ashtu kemi pas deshir
e sot me thua lamtumir

afrohu afrohu tash
t'jemi bashk
edhe ket cast
ti po shkon e une po mbes
por dashuria per ty nuk vdes,
lam....


Ky tekst u dërgua nga Flora
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet