Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Xhelozia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Xhelozia" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Belah - Xhelozia

[Part 1]
Du weißt nicht, was es bedeutet, wenn du nichts hast
Dein Gesicht bleich und du innerlich weinst
Nur ein falscher Schritt und du landest hinter Gittern
Freunde sind Geschichte, weil nur Mama dich vermisst hat
Teile keine Freude oder Sorgen, fick dein Mitleid
Hatt' es nicht leicht, Trauma von der Kindheit
Alle machen Augen, doch ich warte, bis ihr blind seid
Ebne mir den Weg und nur Gott kann mich dran hindern

[Pre-Hook]
Kush je ti, kush je ti
Nu hyrje, sy me pa
Kush je ti, kush je ti
Stumje dit, se me vllazen
Danke Gott, ich richt' die Hände in die Luft
Frage mich (Frage mich), womit ich's mir verdient hab' (Womit?)
Leute, die ich in mein' Leben nie geseh'n hab', fragen mich (Fragen mich)
Wieso ich null Empathie hab' (Wieso?)

[Hook]
Auf einmal nennen sie mich alle „Bruder“, aber heimlich fickt Sie Xhelozia
Und immer wenn einer versucht, dass er mich klein kriegt, fickt Sie Xhelozia
Xhelozia, Xhelozia, Xhelozia
Xhelozia, Xhelozia, Xhelozia (Xhelozia)

[Part 2]
Bevor ich aus dem Haus geh', bevor ich aufsteh'
Küss' ich meine Mutter auf die Stirn
Werde immer zu dir aufseh'n, den Tod will ich in kauf nehm'n
Tränen, die geflossen sind, erfrier'n
Teile mit der Fam, weil ich allein kein'n Appetit hab'
La Familia, Träume werden Real Life
Sauberes Gewissen, wallah, keiner ist mehr Dealer
Steak auf unsern Teller, weil sich jeder das verdient hat
Unterwegs, bald bekannt im Land, glaub mir, nicht mehr lang
Bald füll' ich die Hallen in deiner City
Und dich packt die Angst, du bettest, dass ich fall'
Raub' dir nachts den Schlaf, wenn du mich siehst

[Pre-Hook]
Kush je ti, kush je ti
Nu hyrje, sy me pa
Kush je ti, kush je ti
Stumje dit, se me vllazen
Danke Gott, ich richt' die Hände in die Luft
Frage mich (Frage mich), womit ich's mir verdient hab' (Womit?)
Leute, die ich in mein' Leben nie geseh'n hab', fragen mich (Fragen mich)
Wieso ich null Empathie hab' (Wieso?)

[Hook]
Auf einmal nennen sie mich alle „Bruder“, aber heimlich fickt Sie Xhelozia
Und immer wenn einer versucht, dass er mich klein kriegt, fickt Sie Xhelozia
Xhelozia, Xhelozia, Xhelozia
Xhelozia, Xhelozia, Xhelozia (Xhelozia)

Bardhi - Xhelozia

Ty tka myt xhelozia ia ( yeah )
Ty tka myt xhelozia ia
Tka myt xhelozia ia ( yeah )
Tka myt xhelozia ia

Beb une jo nuk jom i prisht
Veq perdit tu qu hapa po m’doket vetja farmacist

Jom bo reper gabimisht
Kur ja nisa per ty me shkru mu duke vetja artist

Seni pist o shume seni pist
Xhelozia e teprume en midis

Gabimisht, shume Gabimisht
Ke menu qe tjetra po ma bon me gisht

Dardhe me bisht m’ke dal
Ku i gjete kejt kto fjale
Qe po mi thu pa u nal
Beb ndal ma

Mos em lyp tash me ta fal
Ke shku me tjetrin je dal
E tash lotet s'mun mi nal
O Karma

Ku je kon, Ku je kon, Ku je kon
Ku je kon ti n’kto ore te vona?
Ku je kon, Ku je kon, Ku je kon
KU JE KON TI?

Ty tka myt xhelozia ia ( yeah )
Ty tka myt xhelozia ia
Tka myt xhelozia ia ( yeah )
Tka myt xhelozia ia

Ah kete xhelozi se ç’ma pate
Naten vone tu m’qu lloj lloj referate
Nuk ka romanc pa debate
Ama ti po flet paramendime
pa fakte

Se kejt u bo mrena ni nate
M’ke bo pytje sikur naj far deklarate
E ti hala vazhdo me majt inate
Je kon xheloze tash u kry kaq e pate

Ca do qe ke bo ti
E di jo nuk kthehesh ti
Amo un mo me ty s’shprehna

Se mu m’myte ti
Asnihere un e ti
E di qe mo kurr nuk kthehna

Ku je kon, Ku je kon, Ku je kon
Ku je kon ti n’kto ore te vona?
Ku je kon, Ku je kon, Ku je kon
KU JE KON TI?

Ty tka myt xhelozia ia ( yeah )
Ty tka myt xhelozia ia
Tka myt xhelozia ia ( yeah )
Tka myt xhelozia ia

Kujtim Prodani - Xhelozia

Nje njeri ma mori gjumin
Dhe beri qe dora e buza t'me dridhen.
Dhe m'u duk se yjt' nga qielli
Si bresher mbi super me rane.

Nje njeri ma vrau dhe qeshjen.
Tek shihja, me beri qe faqja t'me skuqet.
Bulevardit mbreme e pashe,
E njihja por s'dija si quhej.

Sa lehte qellonte mbi dashurine!
Mbi gruan qe e donte, mbi lumturine.
S'e vrau, s'e mundi jo, xhelozine.
Mbi gruan qellonte e shaj e shaj,
Pse kthehej nga puna me vone paksa
Te miren, te pastren, pa faj, pa faj...!

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/06/2003
Festivali: PoliFest 2003Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente mbi këtë këngëAferdita Demaku - Xhelozia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhelozia".
3. Video është e këngës "Xhelozia", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.