Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Aferdita Demaku - Gezuar Pavarsine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  29

Komente

1 🔥

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Gurbetqari Im"
I
Oj Kosovë tokë Kastrioti
Më në fundë të bekoj zoti
Hije t’paska emri i ri
E gëzofsh këtë Pavarësi

REF:
Falemderit Amerikë
Thonë Shqipëtarët për çdo ditë
Sa t’ka tokë e sa t’ka qiellë
Se harrojnë Shqipëtarët këtë nderë

Gëzuar motra e vllazni
Gëzuar t’shtrejten Pavarësi
Gëzuar shokë e miqasi
Kosoven shtetin ma t’ri
Gëzuar motra e vllazni
Gëzuar t’shtrejten Pavarësi
Gëzuar shokë e miqasi
Kosoven shtetin ma t’ri

II
Ç’do Shqipëtarit të vërtet
Ju ka nda zemra n’dy pjesë
Njëra qan tjetra feston
T’miren t’keqen se harron

REF:
Falemderit Amerikë
Thonë Shqipëtarët për çdo ditë
Sa t’ka tokë e sa t’ka qiellë
Se harrojnë Shqipëtarët këtë nderë

Gëzuar motra e vllazni
Gëzuar t’shtrejten Pavarësi
Gëzuar shokë e miqasi
Kosoven shtetin ma t’ri
Gëzuar motra e vllazni
Gëzuar t’shtrejten Pavarësi
Gëzuar shokë e miqasi
Kosoven shtetin ma t’ri


Ky tekst u dërgua nga Gëzimi
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet