A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Aferdita Demaku - Afer Teje


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2010

2010-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Maturantet"

Song from the album:

"Veç Me Zemer"


Shkon dita, shkon java
a i mbyll syte
mjafton qe jam ngat teje,
tjeter qka s'du me lyp
per ty dhe per mua tjeter ska
nese me largohesh pika me kish ra.

Oooo veq afer teje zemra me rrah
mos me ti fal krejt
ndoshta kisha hy ne gjynah.
Oooo veq afer teje jam e qete
pa syte e tu jo sme duhet kjo jet.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.

Shkon dita, shkon java
sa nje sahat,
edhe pse ta dhash zemren
prape me duket pak.
Per ty e per mua tjeter ska
nese me largohesh, pika me kish ra.

Oooo veq afer teje zemra me rrah
mos me ti fal krejt
ndoshta kisha hy ne gjynah.
Oooo veq afer teje jam e qete
pa syte e tu jo sme duhet kjo jet.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.

Ref 2x:
Njeri-Tjetrit s'ja prishim qejfin
s'bahku e qajm qdo dit me hallin e defin.
Te keqen e te miren e ndajm bashk,
kenaqesin e jetes e shijojm tash.


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019