Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Larg Teje O Nene
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Teje O Nene".
3. Video është e këngës "Larg Teje O Nene", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Aferdita Demaku - Larg Teje O Nene Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Kenge Te Vjetra Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Larg teje o nene
Dielli nuk me ngroh
Kur çohem nga gjumi
E ty nuk te shoh

M'dalin para syve
Nenat kosovare
Tuj prit neper vite
Me krye ne dritare

Ref...x2
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia

Malli me ka mare
Per lisa te gjate
Per ara per fusha
Per gure e per balte

Zemra ime e mjere
Gjithnje e kerkon
Dashurine tande
Kosove ta shijon

Ref...x4
O hej moj Kosova nane
Ne zemer te kam
N'ty eshte ardhmeria
E endrrave te mia


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë