A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Aferdita Demaku - Esht E Veçant


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

27/07/2013

2013-07-27T12:55:24

Song from the album:

"Sfida Ime"


N'kalendarin tone nje dit' e kem shkru.
Nje feste familjare qe shume na ka g'zu.
Mysafirt kem nis me i thirr qe mot, mot.
Mos me harru kush cfare dite esht sot.

Hajdeni o ju miq, hajdeni dashamir.
Se mos me pas qejf, nuk ju kishim thirr.
S'ka nevoje per harxhe, s'ka nevoj bakshish.
Boll esht' ju me ardh ne ket g'zim te shpis.

Ref.
Lumet na, lumet na o sa g'zim i madh.
S'paguhet me pare, s'paguhet me mall.
Te gjith' ju o miq qe na e bat hijeshin.
Ishallah vjen dita, e jau kthejm' per t'mir.

Ne ket dit t'vecant, s'kem tjeter merak.
Vec me pa n'shpin ton sa ma kallabllak
E kem zgjedh ket dit per me u mbledh mes vedit.
Ku esht kallabllaku, esht dhe bereqeti.

Sikur me ba dasem, sikur kanagjegj.
Na ja dina rrenin me t'rinj e me pleq
Sikur ne ditelindje, si ne sytelli.
Qyshdo qe po bajna te na kan' hijeshi.

Hajdeni o ju miq, hajdeni dashamir.
Se mos me pas qejf, nuk ju kishim thirr.
S'ka nevoje per harxhe, s'ka nevoj bakshish.
Boll esht' ju me ardh ne ket g'zim te shpis.

Ref.


Lyrics submited by  Eliosshuli
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019