A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Dite E Veqant


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/12/2013

2013-12-16T15:37:31

N'kalendarin ton nje dite e keme shkru
Nje fest familjare qe shume na ka gezu
mysafirt kem nis mej thirr qe mot mot
mos me harru kush qfar dite osht sote

ref.
Hajdeni o ju miq hajdeni dashamir,se
mos me pas qefe nuk ju kishim thirr
Ska nevoi per harq ska nevoi bakshish
boll eshte ju me ardh ne kete gezim te shpis

Lumet na lumet na sa gezim i madhe s'paguhet
me pare s'paguhet me mall te gjith ju o miq
qe na bate hijeshin ishalla vjen dita e ja
kthejm per te mire

Ne kete dite te veqant s'kem tjeter marak
veq me pa shpin tone sa ma kallabllak e
keme zgjedh ket dit per me u mbledh mes
vetiku eshte kallabllaku eshe dhe bereqeti

Sikur me ba darsem sikur kanaxhexh na ja
dina renin met te ri e me pleq
Sikur ne ditelindje sikur ne syneti
Qyshdo qe na po i bajna te na kan hijeshi

ref.
Hajdeni o ju miq hajdeni dashamir,se
mos me pas qefe nuk ju kishim thirr
Ska nevoi per harq ska nevoi bakshish
boll eshte ju me ardh ne kete gezim te shpis

Lumet na lumet na sa gzim i madh s'paguhet
me pare spaguhet me mall te gjith ju o miq
qe na bat hijeshin ishalla vjen dita e ja
kthejm per te mire

Ne kete dite te veqant skem tjeter marak
veq me pa shpin tone sa ma kallabllak
e keme zgjedh ket dit per me u mbledh
mes veti ku eshte kallabllaku eshe dhe bereqeti


Lyrics submited by ariana salihu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019