A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Aferdita Demaku & Hysen Smajli - Ta Qojme Drinin Ne Sahare


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/02/2013

2013-02-09T14:35:53

Dhe ujet e Drinit u shterruan
Ate dite flladi ate dite vere
Kur me dole e si nje krua
Etjen time nuk e shterre

Kur me dole e si nje krua
Etjen time nuk e shterre

Prej se qielli u kthjellua
Dielli nisi te percellon
Qe nga lart nje yll u leshua
Qysh ate dite po e kerkon

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti

Nuk te dua mos me thuaj
Kur frymemarrjen ma ndalon
Me zjarr vere ti mos luaj
Se te djeg te pervelon

Me zjarr vere jo mos luaj
Se te djeg te pervelon

Fusha e male mora nxitim
Ujin ndala te çdo burim
Edhe shiun e vera ne gjume
T'digjesh ne etje te vish te une

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti

...

Ref...x2
Eja vajzo eja
Mbuluar me ar
Eja ta çojme Drinin
Drini ne Sahare

Eja moj se edhe rera
Do t'behet flori
Oh kur te bashkohemi
Une edhe ti


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019