A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Aferdita Demaku - Dasma E Pollogut


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/06/2014

2014-06-22T18:32:40

Song from the album:

"Erdhi Rasti"


Baba e nana e kane ba nijet
Me i bo dasem djalit te vet
Motra e halla bashke jane bo
Vellaut te vet shyhret me i bo

Dasem te madhe e ka hak
Se eshte vella per merak x2

Ref...
Me te tana te mirat
Daje e teze vijne
Dasmes se nipit te vet
Me i shtu hijeshin

Me shpirt e me zemer
E me muhabet
Ne dasma te Pollogut
Keshtu eshte adet

Nga Tetova ne Gostivar
Farefisi na ka ardhe
Po bojm zefk e po knojme
Na i prin valles vellau jone

Rrehin defat ne çardak
Valon shqipja ne bajrak
S'ka ku shkon hijeshi ma e madhe
I madh e i vogel kane hy ne valle

Ref...
Me te tana te mirat
Daje e teze vijne
Dasmes se nipit te vet
Me i shtu hijeshin

Me shpirt e me zemer
E me muhabet
Ne dasma te Pollogut
Keshtu eshte adet

...

Ref...
Me te tana te mirat
Daje e teze vijne
Dasmes se nipit te vet
Me i shtu hijeshin

Me shpirt e me zemer
E me muhabet
Ne dasma te Pollogut
Keshtu eshte adet


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019