A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Aferdita Demaku - Agim Rufati (Deshmor)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/03/2015

2015-03-14T13:26:20

Lyrics:

Milaim Islami

Music & Arrangement:

Burim Krasniqi


Historitë po përsëriten
Na qëndrojmë, pushtues tkoriten
Kush po don me shkelë Sllupqanin
Nuk po i del qyshë kaba planin

Rrajtë e trimav ktujanë moti
E me ilkundë mundet veç Zoti
Djemt shqiptarë shkaut dorë s`I zgjatin
E kanë n`ball AGIM RUFATIN

Refreni:
Heu ku je AGIM RUFATI
Atje I qetë ku t`pushon shtati
Ty t`nderojnë trojet shqiptare
Me shqiponjen dykrenare

Mbi këtë dhe që solle dritën
Katër Fmijë krenarë po t`rriten
Se kush vdes për troje t`veta
Ai jeton rrafsh sa t`është jeta

Një ditë t`mire n`jetë t`vet se diti
Por prej hasmit mshirë nuk priti
Herë n`atdhe e here n`mërgim
Veç lirine kishte qëllim

E la punën e la shkollën
Punë e shkollë e bën grykëhollën
Gjallë ei`vdekun gjithëkrenar
E mban emrin Çlirimtar


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019