Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Te Dugoja E Re  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Shpirti"

Komente

Asnjë Koment

24/07/2015

2015-07-24T11:56:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dugoja E Re" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aferdita Demaku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ramadan Krasniqi (Dani) - Te Dugoja E Re

te dugoja e re me ka qet vjet e
te dugoja e re me ma ka qet vjet
fjal si sujle malit se bon nana
tjeter fjal si lyjle malit se bon
nana tjeter

po sa dola nbaqe me pi kafe
tambla po sa dola nbaqe me pi
kafe tambla po na vjen shoqnia
me qu alla franga po na vjen
soqnia me qu alla franga

tpasha me plot lule qe kishin
lulzu e tpasha me plot lule qe
kishin lulzu bashk jan e vajza
ja ka nis me knu e bashk jan e
vajza ja ka nis me knu e

Hashim Shala & Tahir Drenica - Te Dugoja E Re

te dugoja e re
ner makaze te vjeter
djal si sylejmanin se ban nana tjeter
sylejman te bukur se ban nana tjeter

o biri i smajl hotit
qyrkun njanen anen
ishalla na vjen dita jon
bahem me tirane

o biri smajl hotit
plisin njanen ne sy
ishalla na vjen dita e jon
bahem me shqipni

o biri i smajl hotit
qyrkun njanin n'krah
ishalla na vjen dita jone
jau merr me qarke

dola ne bashqe te begut
bashqe me u shetite
me ibrig ne dore
lula tuj vadite

lulja tuj vadite
lulja spo ei vadite
hallet e kti djali
spo me lan me pa dite

dola ne bashqe te begut
me pi kafe tamla
emer bani begu
qikat me fustana
hajde ne allafangra

dola ne bashqe te but
me pi kafe t'ishta
emer begu djem
le te rrin me qika
kshtu e don me politika

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Te Dugoja E Re

Te dugoja e re e nen makaze t'vjeter
Te dugoja e re e nen makaze t'vjeter
Djal si Sylejmani nuk ban nana tjeter
Djal si Sylejmani nuk ban nana tjeter

Por sa dola n'baçe me pi kafe tomla
Por sa dola n'baçe me pi kafe tomla
Po na vjen shqoqeria veshun n'allafranga
Po na vjen shqoqeria veshun n'allafranga

Baçja plot me lule qe kishin lulzue
Baçja plot me lule qe kishin lulzue
S'bashku djem e vajza ja kan nis me knu ee
S'bashku djem e vajza ja kan nis me knu ee
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet