A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku - Po Perzihet Prizereni


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/12/2017

2017-12-07T17:45:20


It's a long time that we try finding the lyrics to "Po Perzihet Prizereni" sung by Aferdita Demaku.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Aferdita Demaku attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Shaqir Cërvadiku & Mahmut Ferati - Po Perzihet Prizereni

Po perzihet o Perzereni o
Na u kan qart o zotnit ner veti

Na u kan qart o zotnit ner veti o
Shaqir Aga o aj Rrust Rexhepi

Rrust Rexhepi naj hipi atit o
Kish alltijat o prej dukatit

Kish alltijat o prej dukatit o
Xhan e gat o po shkon sokakut

Shkon sokakut po shkon çarshis o
Gjith tuj ble o barut alltis

Blen barutin o me Ukshinin o
Piqem Zot o n'agen prej Nishi

Krisi pushka ne pashderhane o
A man Rrust o pash jeten tane

Shum xhenaze o sot na i bane o
Po shkon gjaku si n'kasapane

Po shkon gjaku si te kasapi o
Shkon haberi o te Sulltani

Shkoj haberi Sulltan Hamitit o
T'i kan pre o tugjart prej Nishit

Hafiz Pasha o nji burr plak o
Po i çet topat o n'at Mushlag

Po i çet topat o n'at Mushlag o
Kall Kabashin o tym e flak

Tym e flak o bre flak te verdh o
Kulla e Rrustes o me qemere

Me qemere o rreth me xhama o
Po thot rrusta o vet e bana

Vet e bana e s'po kam dert o
Kam nis luften o per vend tem e

Kesaj lufte o kush na i prini o
Rrust Kabashi Mulla Ibrahimi

Burim Mehmeti - Po Perzihet Prizereni

po perzihet prizereni
nau kan qart zotnit ner veti
nau kan qart zotnit ner veti
shaqir aga rrusrt rexhepi
rrust rexhepi i hypi atit
qoshem qosh po i shkon sokakut
shkon sokakut dhe qarshis
shkon tuj ble barut alltis
blen barutin prej ukshinit
a sma pat shaqir ag nishin
a sma pat qat shaqir agen
te xhamia tuj fal xhenazen
fal xhenazen te xhamia
limon ages i diq e bija
liman ages i diq e bija
po hjeksojke qaj imamxhia
imamxhia aj muhaxheri
lufton rrusta me uke ymerin
lufton rrusta aj nam po ban
kerset pushka ne ate bashterhane
kerset pushka nat bashterhane
aman rrust pash jeten tane
aman rrust pash jeten tane
nale pushken se namin bane
nale pushken se namin bane
po shkon gjaku si nkasaphane
nkasaphane te kasapi
shkoj haberi sulltan muratit
shkoj haberi sulltan hamitit
ta kam pre ni tuxhar prej nishi
ta kam pre ni tuxhar prej nishit
se mpat nxjerr prej mezlishtit
se mpat nxjerr mpat qit nsokak
hafiz pasha o ni burr plak
hafiz pasha o ni burr plak
po i qet topat o ne ate mushlak
po i qet topat o ne ate mushlak
e kall kabashin o tym e flak
tym e flak o po flak e verdh
kulla e rrustes me qemer
me qemer o po rreth me xhama
thojke rrusta vet e bana
vet e bana o se kam dert
kam nis luften me hyqymet
zo ksaj lufte o kush naj prini
more rrust kabashhi aj mulla ibrahimi

Xhafer Ahmetaj - Po Perzihet Prizereni

Ooo po përzihet o Perzereni oou na kan qart o zotnit ner veti
Na'u kan qart o zotnit nër veti oouu Shaqir aga e qaj Rrust Rexhepi
Rrust Rexhepi o i hypi atit ouu gjan e gat ouu po shkon sokakut
Shkon sokakut o shkon qarshis o shkon tuj ble ooou barut alltis ee
Blen barutin ooo prej Ukshinit ooo a sma pat ooo Shaqir Rugnishin
A sma pat kun Shaqir agen ooou te xhamia tuj fal xhenazen
Ou fal xhenazen ooo te xhamia ooo Liman ages o i diq o e bija
Liman ages o i diq e bija oou pe hjeshojke qaj imamxhia
Imamxhia ooo muhaxheri ooou lufton Rrusta me Ukë oo Imerin
Ou lufton Rrusta o nam po ban oo kërset pushka n'at Bazhdarhane
Kërset pushka n'at Bazhdarhane ou aman Rrustoo pash din e imane
Aman Rrusto pash Din e iman o nale pushken se namin bane
Ou nale pushken se namin bane po shkon gjaku si n'kasaphane
N'kasaphane o te kasapi ooo shkoi haberi Sulltan Muratit
Shkoi haberi Sulltan Hamiti ou ta kam pre oou tugjar prej Nishi
Ta kam pre ouuu tugjar prej Nishi oou se mpat nxjerr oou mor prej mezlishtit
Ou se mpat nxjerr o mka qit n'sokak o Hafiz Pasha mor ni burr plak eee
O Hafiz Pasha o ni burr plak oou po'i qet topat o nat Muzhlake
Po i qet topat ooo nat Muzhlak ooou kall Kabashin o tym e flak eee
Tym e flak oo po flak e verdh kulla Rrustes oo me qemere
Me qemer ooo po rreth me xhama ouu po thot Rrusta o vet e bana
Vet e bana joo se kam dert ooou kam nis luften me hyqymet eee
Za ksaj lufte o kush naj prini ooou Rrust Kabashi e Mulla Ibrahimi oooo heeeejjj
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019