Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Po Perzihet Prizereni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Perzihet Prizereni".
3. Video është e këngës "Po Perzihet Prizereni", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Aferdita Demaku - Po Perzihet Prizereni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Keng Folklorike"

Komente

Asnjë Koment

07/12/2017

2017-12-07T16:45:20+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Po Perzihet Prizereni" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shaqir Cërvadiku & Mahmut Ferati - Po Perzihet Prizereni

Po perzihet o Perzereni o
Na u kan qart o zotnit ner veti

Na u kan qart o zotnit ner veti o
Shaqir Aga o aj Rrust Rexhepi

Rrust Rexhepi naj hipi atit o
Kish alltijat o prej dukatit

Kish alltijat o prej dukatit o
Xhan e gat o po shkon sokakut

Shkon sokakut po shkon çarshis o
Gjith tuj ble o barut alltis

Blen barutin o me Ukshinin o
Piqem Zot o n'agen prej Nishi

Krisi pushka ne pashderhane o
A man Rrust o pash jeten tane

Shum xhenaze o sot na i bane o
Po shkon gjaku si n'kasapane

Po shkon gjaku si te kasapi o
Shkon haberi o te Sulltani

Shkoj haberi Sulltan Hamitit o
T'i kan pre o tugjart prej Nishit

Hafiz Pasha o nji burr plak o
Po i çet topat o n'at Mushlag

Po i çet topat o n'at Mushlag o
Kall Kabashin o tym e flak

Tym e flak o bre flak te verdh o
Kulla e Rrustes o me qemere

Me qemere o rreth me xhama o
Po thot rrusta o vet e bana

Vet e bana e s'po kam dert o
Kam nis luften o per vend tem e

Kesaj lufte o kush na i prini o
Rrust Kabashi Mulla Ibrahimi

Burim Mehmeti - Po Perzihet Prizereni

po perzihet prizereni
nau kan qart zotnit ner veti
nau kan qart zotnit ner veti
shaqir aga rrusrt rexhepi
rrust rexhepi i hypi atit
qoshem qosh po i shkon sokakut
shkon sokakut dhe qarshis
shkon tuj ble barut alltis
blen barutin prej ukshinit
a sma pat shaqir ag nishin
a sma pat qat shaqir agen
te xhamia tuj fal xhenazen
fal xhenazen te xhamia
limon ages i diq e bija
liman ages i diq e bija
po hjeksojke qaj imamxhia
imamxhia aj muhaxheri
lufton rrusta me uke ymerin
lufton rrusta aj nam po ban
kerset pushka ne ate bashterhane
kerset pushka nat bashterhane
aman rrust pash jeten tane
aman rrust pash jeten tane
nale pushken se namin bane
nale pushken se namin bane
po shkon gjaku si nkasaphane
nkasaphane te kasapi
shkoj haberi sulltan muratit
shkoj haberi sulltan hamitit
ta kam pre ni tuxhar prej nishi
ta kam pre ni tuxhar prej nishit
se mpat nxjerr prej mezlishtit
se mpat nxjerr mpat qit nsokak
hafiz pasha o ni burr plak
hafiz pasha o ni burr plak
po i qet topat o ne ate mushlak
po i qet topat o ne ate mushlak
e kall kabashin o tym e flak
tym e flak o po flak e verdh
kulla e rrustes me qemer
me qemer o po rreth me xhama
thojke rrusta vet e bana
vet e bana o se kam dert
kam nis luften me hyqymet
zo ksaj lufte o kush naj prini
more rrust kabashhi aj mulla ibrahimi

Xhafer Ahmetaj - Po Perzihet Prizereni

Ooo po përzihet o Perzereni oou na kan qart o zotnit ner veti
Na'u kan qart o zotnit nër veti oouu Shaqir aga e qaj Rrust Rexhepi
Rrust Rexhepi o i hypi atit ouu gjan e gat ouu po shkon sokakut
Shkon sokakut o shkon qarshis o shkon tuj ble ooou barut alltis ee
Blen barutin ooo prej Ukshinit ooo a sma pat ooo Shaqir Rugnishin
A sma pat kun Shaqir agen ooou te xhamia tuj fal xhenazen
Ou fal xhenazen ooo te xhamia ooo Liman ages o i diq o e bija
Liman ages o i diq e bija oou pe hjeshojke qaj imamxhia
Imamxhia ooo muhaxheri ooou lufton Rrusta me Ukë oo Imerin
Ou lufton Rrusta o nam po ban oo kërset pushka n'at Bazhdarhane
Kërset pushka n'at Bazhdarhane ou aman Rrustoo pash jeten tane
Aman Rrusto pash jeten tane o nale pushken se namin bane
Ou nale pushken se namin bane po shkon gjaku si n'kasaphane
N'kasaphane o te kasapi ooo shkoi haberi Sulltan Muratit
Shkoi haberi Sulltan Hamiti ou ta kam pre oou tugjar prej Nishi
Ta kam pre ouuu tugjar prej Nishi oou se mpat nxjerr oou mor prej mezlishtit
Ou se mpat nxjerr o mka qit n'sokak o Hafiz Pasha mor ni burr plak eee
O Hafiz Pasha o ni burr plak oou po'i qet topat o nat Muzhlake
Po i qet topat ooo nat Muzhlak ooou kall Kabashin o tym e flak eee
Tym e flak oo po flak e verdh kulla Rrustes oo me qemere
Me qemer ooo po rreth me xhama ouu po thot Rrusta o vet e bana
Vet e bana joo se kam dert ooou kam nis luften me hyqymet eee
Za ksaj lufte o kush naj prini ooou Rrust Kabashi e Mulla Ibrahimi oooo heeeejjj
Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë