A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aferdita Demaku & Dona Janova - Shoqnia


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

25/12/2018

2018-12-25T15:00:02

See Also

Dona JanovaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Shoqnia" sung by Aferdita Demaku & Dona Janova.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Aferdita Demaku & Dona Janova attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Leo - Shoqnia

MKA MAR MALLI MKA MAR MALLI SHOQNI
HALLAKAM ME BO SE JENA ZOTNII
O SE PER QEF E BOJNA E SA MIR
NA KNOJNA EDHE KUR PINA JO NUK E TEPROJNA

REF..
DIGJE SHKRUMOJE KSHYRE KSHYRE QFAR LOJE
SI SHOQNIA JON NUK KA HARROJE HARROJEE...

HAJDE HAJDE E DJEGIM SONTE SHOQNI
MERAKLI NA JENA PASHA DY SYY
O SE PER QEF E BOJNA E SA MIR
NA KNOJNA EDHE KUR PINA JO NUK E TEPROJNA..

REF..
DIGJE SHKRUMOJE KSHYRE KSHYRE QFAR LOJE
SI SHOQNIA JON NUK KA HARROJE HARROJEE...

Durim Malaj - Shoqnia

Moj shoqni ty të paqa
Se me ty gjithmonë u kënaqa
Kur dashnija të lëndon
Veq shoqnija qare t'bon
Kur dashnija të lëndon
Veq shoqnija qare t'bon

Hajde hajde mos rri vetë
Ndaq me pasë kafja lezet
Si n'gëzim si n'mërzi
Mos t'lashtë zoti pa shoqni

Me shoqni derti kur qahët
Halli i madh i vogel bahët
Kur dashnija të lëndon
Veq shoqnia qare t'bon
Kur dashnija të lëndon
Veq shoqnia qare t'bon

Hajde hajde mos rri vetë
Ndaq me pasë kafja lezet
Si n'gëzim si n'mërzi
Mos t'lashtë zoti pa shoqni
Hajde hajde mos rri vetë
Ndaq me pasë kafja lezet
Si n'gëzim si n'mërzi
Mos t'lashtë zoti pa shoqni

Hajde hajde mos rri vetë
Ndaq me pasë kafja lezet
Si n'gëzim si n'mërzi
Mos t'lashtë zoti pa shoqni
Hajde hajde mos rri vetë
Ndaq me pasë kafja lezet
Si n'gëzim si n'mërzi
Mos t'lashtë zoti pa shoqni

Eli Malaj - Shoqnia

Shoqnia Shoqnia
ja ndezi filloj pija
si dashnija si dashnija
jen dej na bojna qef 2×


Ref

Hajde rrina rrina
Me fund gotat pina
Pafund qejfin bojna
Jeten kshu e dojna na 2×

2
Zjarr jena Zjarr kena
Zjarr jashte zjarr mrena
Krejt e kallim kudo jena
Jeten keshtu e dojna na

Ref

Hajde rrina rrina
Me fund gotat pina
Pafund qejfin bojna
Jeten kshu e dojna na 2×
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019