Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - Po Ku Je O Vella, O Yll I Kesaj Bote Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

I.
Po ku je o vlla
Oh ylli i kesaj bote
A t’bjen n’mend per mua
Une jam motra jote

Une kam qejf me t’pa mire
Tu e ndreq jeten tande
Po le pak vend per mua
Edhe n’zemren tane.

REF.:
Kush te don ma shum se motra
Ty o vllau i jem
A e din qe s'kalon dita
Ty vlla pa t'permend
Kush ta din hallin si motra
Ty o vllau i jem
A e din se nat e dit
une t'kam n'zemren tem

II.
Kur ishim te vegjel
Sa shume jemi dasht’
Ishte koh’ e bukur
Kurr’ merzi s’kam pas.

Sikur val’t e detit
Qe vijn’ dhe ikin
Ashtu fjala jote v’lla
Mu ma qet’son shpirtin.
Aferdita Demaku
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/10/2019
Muzika: Miti Geci
Teksti: Besim Bunjaku
Orkestrimi: Miti Geci
Video Produksioni: MProduction
Violin: Mentor Sylejmani
Hair & Make Up: Studio Tafa
Styling: Shema SahitiAferdita Demaku - Po Ku Je O Vella, O Yll I Kesaj Bote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Ku Je O Vella, O Yll I Kesaj Bote".
3. Video është e këngës "Po Ku Je O Vella, O Yll I Kesaj Bote", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0