Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aferdita Demaku - Nasuf E Tahir Gashani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nasuf E Tahir Gashani".
3. Video është e këngës "Nasuf E Tahir Gashani", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Aferdita Demaku - Nasuf E Tahir Gashani Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Muzika & Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Teksti:

Milaim Islami

Komente

Asnjë Koment

29/04/2020

2020-04-29T19:01:55+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nasuf E Tahir Gashani" kënduar nga Aferdita Demaku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Burim Krasniqi
Teksti: Milaim Islami
Orkestrimi: Burim Krasniqi
Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ilir Shaqiri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Zgjohen malet hena fle diku pertej
Gjaku arbrit burrave u vlone ne dej
Kush po i prin ne ball njati karvanit
Nga drenica vet tahir gashani
Moj shipni nene loke ty qofsha fal
Mka qu babe nasufi dy pushk me i marre

Ref x2
Do tja djeg armikut daten per mbi sy dy mij vjet u ropem per liri

Heu moj drenic ta puthsha balline
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Oh shaban polluzha

Sot ka dal nene lokja permbi kodrin
Loti dhe baroti nqerpik po i ngrin

Ref x2
Hape krahet nga dielli lutet si ajkun
Per liri kta djepa i kam perkun

Heu moj drenic ta puthsha ballin
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt nasuf heu ty te lumt pushka
Thonn asht gjall

Heu moj drenic ta puthsha plagen
Oh krah per krah baba me djalin
Hajt tahir hej ty te lumt pushka
Thonn asht gjall
Ooo shaban polluzhaaaMë Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë