Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku & Dona Janova - E Bukur Shqiptaria Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Si nje nan e mir qe i flet nje bie
mke bo me ja njoft vleren ksaj shqipnie
kjo tok urre zemra e shqiptarit
eshte Drenica e bukur e Adem Jasharit
Nafije Gollakut lindi dhe rriti
djemt e ilirise i Zahur Baj Azidit
Ktu osht karadaku qe ndricon vatani
Me Ismet Jashari e Agim Ramadanin

Refreni
E bukur e bukur e bukur Shqiptaria
nuk ndahen nuk ndahen jo kurr trrojet e mija
se zemra tona jan si ngjyra e flamurit
se gjuhen ton te vjeter ja ke msu dhe gurit

Tropoja e dahur e Tahir Sinanit
bashke me camerine e Celo Mezanit

Jarun Dukagjini shkel Zenit Luanit
ja run amanetin si me nalu shanin

Malsia e Gjon Mules plisat tbardh si bora
pershendet gjith trimat qe i ka Kosova

Sillet dridhet Peja si muja dhe peqa
si Ismet Asllani e trimbesen Ndreca

Refreni
E bukur e bukur Shqiptaria...

Bukuria e dheut ne fushen e nderit
e run amanetin e komand Adelit
Lulet ma tbukra qe ndrisin follakun
me Mujdin Aliun e Komand Anxhokun
Shqipnise se Mesme po i jehon zani
ku eshte Endri Cara e Skerdi Lajkabadi
Ecin me flamurin qe gjithmon na priu
si Agim Bajrami e Harun Aliu

Refreni
E bukur e bur Shqiptaria... 2-hereFeaturing: Dona Janova
Renditja: Top 200
Publikimi: 11/11/2020


Më Shumë Këngë Nga Aferdita Demaku:


Komente 0


Aferdita Demaku & Dona Janova - E Bukur Shqiptaria
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Bukur Shqiptaria".
3. Video është e këngës "E Bukur Shqiptaria", por nuk këndohet nga Aferdita Demaku & Dona Janova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.