Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Elshani - Kete Dashni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

(2x)
s'esht e fundit as e para,
ce tkam ndal ty nga mahalla,
nuk po du mem qu me fjal,
kshtu dashnija se ka djal
(2x)
Ref: ket dashni se du me nis,
e din nona e din tshpis,
mos u bon aspak merak,
ske me lon dashnin sokak

(2x)
100 vjet besen sta luj,
nuk ja kam hatrin askuj,
mos ndergjo tjert cka tkan thon,
se matmir as kund sun gjan

Ref: (2x)
ket dashni se du me nis,
e din nona e din tshpis,
mos u bon aspak merak,
ske me lon dashnin sokak

un e ti dot kem dashni,
se pa ty rrehat sun rri
ske nevoj askend me vet,
tash ke ren ndashni tvertet(2x)

Ref: (2x)
ket dashni se du me nis,
e din nona e din tshpis,
mos u bon aspak merak,
ske me lon dashnin sokak


Ky tekst u dërgua nga  valbona   genta1

Aferdita Elshani - Kete Dashni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kete Dashni".
3. Video është e këngës "Kete Dashni", por nuk këndohet nga Aferdita Elshani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Afërdita Elshani:


Komente 0