Aferdita Lala
Aferdita Lala
Aferdita Lala
  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aferdita Lala është këngëtare e njohur. Në vitin 2007, Aferdita Lala publikon albumin "Kce Oj Cike".

Më datë 2 Gusht 2012, Gezim Hida & Aferdita Lala publikojnë videoklipin "Vajze Krutane".

Më datë 14 Tetor 2022, Aferdita Lala publikon videoklipin "Qiellin Tone S'e Prish Nje Re", në bashkëpunim me Naim Berishën. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Naim Berisha, ndërsa orkestrimi u realizua nga Edmond Zhulali.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0