A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Qika Nga Molla Kuqe

Fustanin me trendafila
e me ngjyre gjaku
jam qike me e mira
por s'jam nga Sanxhaku.

Fustanin me vija
e me ngjyre t'kalter
nuk jam nga Shqipnija
se s'jetoj ne Gjirokaster.

Fustanin me menge te gjate
qendisur me tel ari
gjithkah eci,mua me pyesin
mos je qike nga Gostivari.

Fustanin pala pala
te bukur prej kadifeje
jam nje qike e mbare
por s'jam as prej Peje.

Fustanin lara lara
e me ngjyre te kuqe
kur me pyetin se nga jam
u them nga molla kuqe.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019