A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Modestia Dhe Injoranca

Budallallekun me te madh,
te vetja ime sot e gjeta,
nuk ishte nje,por as sa nje mal
thashe me vete:kjo jam e verteta.
Fjalet modeste me tepruan
s'mi bleu kush,veq me shikuan,
e une e pikelluar,si nje lypsar
per kafshate te gojes,qe rrin duke qare.
Me mire lypsar se nje dyftyresh
me zemer t'bardh,e jo pjatalepires,
une jam kjo me shume budallalleqe
por jo nje e marre,s'duroj dot pislleqe.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019