A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nentori

Per ty,duartrokasim,
per ty,thurrim vargje,
lumturohemi bashke
28 Nentor.
Sa Ismaila pagezuam
heroi,qe ngriti flamurin n'Vlore.
Per ty u kendojme ninulla
femijeve ne djep,
m'u befsh si Marigona
qe diti t'qendisi e t'qep.
28 Nentori,tatu ne zemrat tona
nuk zbardhet me shume,se eshte me e bardh se bora
ndaj mykut eshte alegjike,se eshte e shenjteruar
kush pahiri e demton,ka per t'u penduar.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  43

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019