A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Per 28 Nentorin

Shume plisa,shume lule,
shesheve anembane do i mbushin poret,
i vogel e i madh,asnje mos te ulet
le t'kendohet himni,n'banesa e oborre.

Kete dite ne e festojme
njeri tjetrit,nga zemra u urojme,
qofshim te bashkuar,ashtu sic na ka hije
jemi bije shqiponjash,djelmosha malsije.

Mire se t'na vini,dyert i keni te hapura
ju pret 28 Nentori,me gezime e urata
juve vellezer e motra,ngado qe te jeni
mblidhuni tok,ne Vlore t'gjithe te vemi.

28 Nentori,dy here i shkruar ne kalendar
per tjeret dite e zakonshme,e per ne dite e bardh
urime urime,jane te pakta fjalet
nga emocionet,per trimerine qe na lane te paret.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  45

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019