Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Nenes

Sa e bukur eshte dita,kur e nisi me ty,
dimrin ma ben vere,e vjeshten behar,
kafet mbi tavoline,shikimet nene e bije,
shkendija gezimi na rrethojne,dashuri plot zjarr.

Buzeqeshjet e tua,ylberin mbi fytyre,
sa shume qe te dua,ne secilen menyre,
edhe kur me qorton,nuk te mbaj inat,
te dua dhe me don,jemi nje tik-tak.

Sa e lumtur jam,kur ty te kam prane,
ty kur te kam,e kam boten mbane,
je e shenjte,hyjnesh mbi hyjnesha,
do te dua gjithmone,te dua dhe te deshta.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 3