Aferdita Salihu Poezi
Aferdita Salihu

Tema: Poezi Dashurie


Barbi Kukulla

Ti je me e bukura,
edhe zanat ta kane lakmi,
je si barbi kukullat,
me ate trup shtatselvi.

Kam frike nga sy i keq
te mos tremb ty,
se ngado qe ti ec,
reflekton bukuri.

Ti dhe xhevahirit ja merr anen,
cka te duhet ajo ty,
kush t'ka ty ka sikur hanen,
ti qesh me goje e qesh me sy.

Sa te dua afer vetes,
se per ty kam nevoje,
je si qumeshti i bletes,
ilac per sy e per goje.

Te dua sa nje mal,
numruar me gjethet ne vere,
je me e bukura ne shtate mehall,
melhem per shpirt,si piajnecit e bardha vere.

- Poezi nga Aferdita Salihu


- U dërgua nga Aferdita Salihu -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0