Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

Dashuri E Pashprese

Zemrat kurre s'u ndane,as me puthjen e fundit,
fjalet qe kurre s'u thane,i mori me vete lumi,
te pres ne cdo vend me mendime ku shkoj,
eshte i vetmi gazmend,ne imagjinate kur t'perqafoj.

Ne mua shpresat kurre nuk shuhen,
gjer n'frymen e fundit qe t'flas ma nuk mundem,
te't shoh edhe njehere e t'jem t'lumtur si ngahere,
zemer e ngrire,pret t'shkrihet si akulli n'vere.

Ne enderr me vjen,del nga fundi i oqeanit,
une krejt zi,terr,s'te shoh por te degjoj zanin,
i lodhur,i rraskapitur,mengjeset i urrej,
aq shume duke te pritur,e shpetim nuk gjej.

Kam vetem nje deshire,qe e din i madhi Zot
a te vi dhe une ne enderra ty,me pikellim e lot,
si t'i rri perball,kesaj jete,i vetmuar,
me aske jeten s'du te ndaj,sen'ty jam i dashuruar.

- poezi nga Aferdita Salihu


- Poezia u dërgua nga Aferdita Salihu -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  16

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet